prof. Magdalena Duś

Pianistka-kameralistka. Od 2012 roku prowadzi klasę kameralistyki w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

            W latach 2007 – 2018 otrzymała kilkadziesiąt nagród i wyróżnień dla pianisty-akompaniatora na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach

W 2012 roku nakładem niemieckiego wydawnictwa Classic Clips, ukazała się płyta nagrana w duecie z saksofonistą Bartłomiejem Dusiem – „Malinconico”, a współpraca z klarnecistą Arkadiuszem Adamskim oraz wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem zaowocowała w 2015 roku nagraniem płyty z utworami kameralnymi Johannesa Brahmsa dla wydawnictwa DUX.

Magdalena Duś jako członkini zespołu MagDuś - który współtworzy wraz z Bartłomiejem Dusiem - jest laureatką II nagrody na XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi (kwiecień 2013) oraz II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych Salieri-Zinetti w Weronie (wrzesień 2014, Włochy). W 2017 roku zespół został laureatem programu "Artysta-rezydent" organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca który ma na celu prezentację i promocję młodych artystów.

Magdalena Duś zapraszana jest również do współpracy z solistami takimi jak: David Walter, János Bálint, Arno Bornkamp, Vincent David, Wenzel Fuchs, Florent Héau, Michael Martin Kofler.